Azerilerden Sarkisyan Protestosu

Azeri Türklerinden Ermenistan Protestosu / Paris
Azeri Türklerinden Ermenistan Protestosu / Paris
Serj Sarkisyan, bir dizi bürokratik temas dolayısı ile bu hafta içinde Fransa gezisini başladı. Paris’e gelen Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ı her zaman olduğu gibi yine Azeri Türkü protestocular karşıladı. Ermenistan'ın Karabağ İşgalinin ve yaptıkları soykırımların hesabını vermesini isteyen kalabalık Ermenistan büyük elçiliğinde, Azerbaycan bayrakları ile topladın. Dövizler ve pankartlar ardından basın açıklaması yapan grup Serj Sarkisyan'ın ve askerlerinin cinayetleri dolayısı ile Azeri Türk halkına hesap vermesi gerektiği vurguladı.

Karabağ konusunda bir dizi bilgilendirme broşürü dağıtan topluluk işgal altında ki Karabağ topraklarını Ermenistan'ın terk etmesi isteyerek , Ermenistan ile diplomatik ilişkilerini sürekli iyi tutmaya çalışan Fransa hükümetini işgale seyirci kalmak ve yapılan zorbalığa kazandırmakla suçlayarak Fransa alehtarı sloganlar attı.

Yapılan basın açıklamasında Türkiye Cumhuriyetine kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür eden topluluk olaysız bir şekilde dağıldı.


0 yorum:

Yorum Gönder